دوره زبان برنامه نویسی #c

توضیح دوره

زبان C# نسخه کامل شده زبان های C و C++ است که در آن سعی شده از ویژگی های خوب زبان های دیگر الهام گرفته شود و در عین حال کاستی های آن زبان ها برطرف شود.

ایجاد یک برنامه در C# بسیار راحت تر از ایجاد برنامه در محیط C++ است ولی با همه این سادگی C# زبان قدرتمندی است بطوری که تمام کارهایی که در C++ میتوان انجام داد در C# نیز می توان انجام داد.

بعضی مواقع کدهای C# طولانی تر از کدهای C++ است علت این است که C# برخلاف  C++یک زبان Type-Safe است یعنی در C# زمانی که نوع داده ای یک متغیر مشخص شد آن متغیر دیگر نمی تواند به نوع داده ای دیگری تبدیل شود علاوه بر این محدودیت های دیگری نیز هنگام تبدیل یک نوع داده ای به نوع دیگر وجود دارد که باعث می شود کدهای C# نسبت به کدهای  C++طولانی تر به نظر برسد ولی با این حال کد های #C از پایداری بیشتری برخوردارند و خطایابی آن آسانتر است.

C#  از چارچوب  NET. استفاده می کند بنابراین هرنوع برنامه ای را می توان با آن نوشت ولی اکثر برنامه هایی که با  نوشته می شوند جزء یکی از موارد زیر هستند

برنامه های مبتنی بر ویندوز
این نوع برنامه ها مانند office دارای ظاهر آشنای ویندوزی هستند این نوع برنامه ها بوسیله فضای نام مربوط به برنامه های ویندوزی در چارچوب NET.  نوشته می شود این فضای نام شامل کنترل هایی از قبیل دکمه های فرمان و نظیر آن است که بوسیله آنها می توان رابط گرافیکی برنامه را طراحی کرد.

برنامه های مبتنی بر وب
این برنامه ها شامل یک یا چند صفحه وب است چارچوب وب دارای یک سیستم قوی برای ایجاد صفحات وب و تامین امنیت آنهاست. این سیستم ASP.NET نام دارد و شما می توانید با استفاده از C# و ASP.NET برنامه های مبتنی بر وب ایجاد کنید.

سرویس های وب
وب سرویس ها یک روش جدید و جالب برای ایجاد برنامه های توزیع شدنی مبتنی بر وب هستند با استفاده از وب سرویس ها میتوان هرنوع اطلاعاتی را بین برنامه های مختلف از طریق اینترنت منتقل کرد.

در هریک از موارد بالا درصورت نیاز به ارتباط با بانک اطلاعاتی از سیستمی به نام ADO.NET در NET. استفاده میشود.

مخاطبین دوره
  1. شرکت در دوره آموزش C# مقدماتی فقط مختص به دانشجویان رشته کامپیوتر نیست.
  2. هر شخصی که به زبان برنامه نویسی علاقه دارد می تواند در این دوره شرکت نماید.
  3. افرادی که به صورت اجمالی با C#مقدماتی آشنا هستند و می خواهند به صورت حرفه ای با این زبان کار کنند.
  4. شرایط سنی برای شرکت در دوره به هیچ عنوان ملاک نیست.
  5. فارغ التحصیلان دانشگاه های مختلف در رشته های مختلف.
خروجی دوره
  1. دانشجویان در پایان دوره آشنایی کافی با ساختار و قواعد زبان برنامه نویسی C#را به دست می آورن
  2. دانشجویان با تکنیک های برنامه نویسی شیء گرایی آشنا می شوند.
  3. دانشجویان توانایی برنامه نویسی و ایجاد برنامه های کاربردی در سطح پلت فرم ویندوز را به دست می آورند.
فهرست